Július 11–20. között ismét szabadtérre költözik a táncművészet: a TáncPark a Millenáris parkban tíz estén át várja a közönséget hangulatos nyári előadásokkal, tánctanítással és táncházzal.
A TáncPark a tánc szabadságát, sokszínűségét és közösségi élményét ünnepli – nyáresti ritmusban. Az esték különlegessége, hogy az előadásokat követően a nézők is táncra perdülhetnek: ingyenes tánctanítás vagy táncház várja azokat, akik nemcsak nézni, de átélni is szeretnék a színpadon látottakat.
A nyitónapon a FlamenCorazónArte Táncszínház Jazzed Up Flamenco című estjével tüzes spanyol hangulatot varázsol a parkba – egy este, amely után nehéz lenne ülve maradni. Másnap a Duna Művészegyüttes Héttorony című előadásában Makovecz Imre szellemi öröksége kel életre, míg a Feledi Project Liliomja lírai, mégis magával ragadó – Molnár Ferenc drámája táncban elbeszélve, vágyakkal és megbocsátással.
A Fitos Dezső Társulat Örömtánc című produkciója a néptánc közösségi erejét ünnepli, a Kulcsár Noémi Tellabor Balaton – Lacus Pelso című darabja pedig a legendás balatoni nyarak hangulatát idézi meg – nosztalgiával, iróniával és a mai valóság tükrében. A Magyar Állami Népi Együttes Magyar rapszódia című előadása szenvedélyes utazás a szerelem és a néptánc nyelvén – költői, mégis virtuóz képeken keresztül idézi meg a magyarság hagyományainak kavargó szépségét.
A Kortárs Körkép három különböző alkotócsapat munkájából válogat: a Vasas Művek Zárt ajtók, a TranzDanz KitchWald és a Gangaray Dance Company Down című darabjainak részletei kerülnek színpadra.
A PR-Evolution Dance Company Party Time című premierje igazi nyári örömtánc: pörgős, dinamikus, friss, mint egy hűsítő fröccs a legmelegebb estén. Az Argentin Tangó Táncszínház Test-Lélek-Tangó című estje szenvedélyes és intim utazás, ahol minden lépés történetet mesél.
A sorozatot a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Élő Táncarchívum – Viharsarok című előadása zárja – a déli Tisza-vidék soknemzetiségű tánckultúrájának mélyrétegeit idézve meg elfeledett mozdulatokkal, nyughatatlan energiákkal és forrón lüktető hagyománnyal.
Forrás: https://kultura.hu/a-tancszinhaz-is-kitor-a-negy-fal-kozul/